یک روز در تمرین گروه «علیرضا عصار» برای کنسرت بهمن‌ماه تهران؛ مرور خاطرات روزهای خوب موسیقی پاپ

 
یک روز در تمرین گروه «علیرضا عصار» برای کنسرت بهمن‌ماه تهران؛
مرور خاطرات روزهای خوب موسیقی پاپ
موسیقی‌ما - ارکستر علیرضا عصار پس از تمدید دوباره کنسرت این خواننده در تاریخ 5 و 66 بهمن ماه، تمرینات خود را با نظم و جدیت‌ای ویژه در حال پیگیری است.

به گزارش سایت «موسیقی‌‌ما»، پویا نیک‌پور رهبری ارکستر علیرضا عصار را بر عهده دارد و نوازنده‌های سرشناسی چون همایون نصیری، دارا دارایی، آرش پژند مقدم و... به همراه ارکستر زهی و گروه کُر حضور دارند. تمرین با حضور در کافی شاپ استودیو و گپ‌و‌گفت درباره جزئیات آثار آغاز می‌شود تا همه برسند و سازها را بچینند. تقریبا همه خوش قول‌اند و سر وقت به محل تمرین آمده‌اند و خود علیرضا عصار هم دقیقاً سر ساعت در محل تمرین حاضر شده است.
 
  • * ساوند چک
برخلاف آنچه که خیلی‌ها متصوراند، ساوند چک در تمرین ارکسترها نیز انجام می‌شود و اتفاقا پویا نیک پور با وسواس تمام صداها را در بهترین حالت خروجی صدا مشخص می‌کند و سعی دارد صدای سالن تمرین در بهترین حالت قرار بگیرد. بیست دقیقه‌ای برای این موضوع وقت صرف می‌شود و در این مدت زمان علیرضا عصار در حال صحبت با برخی نوازنده‌هاست. همایون نصیری سرانجام از راه می‌رسد و خیلی سریع پشت ساز‌اش قرار می‌گیرد تا تمرین آغاز شود.
 
  • * مرور خاطرات روزهای خوب پاپ
علیرضا عصار که شروع به خواندن می کند، لبخندی معنی دار بر لبان اکثر حاضرین در جمع نقش می‌بندد. لبخندی که ریشه در نوستالژی دارد و حال خیلی‌ها خوب می‌شود: «ای کارون ای کاروان..» نخستین قطعه ای است که عصار چند باری آن‌را اجرا می‌کند. ریزه‌کاری‌های تنظیم و نوازنده‌ها باعث می‌شود این اثر چند باری اجرا شود تا موسیقی در بهترین حالت ممکن اجرا شود. عصار نسبت به چند نکته ریز در ارکستر تذکرهایی را می‌دهد و همین تذکرات و نکته‌سنجی‌هاست که باعث می‌شود پویا نیک‌پور با لبخند بگوید: «یکی از محاسن موزیسین بودن یک خواننده همین ریزبینی هاست که باعث می‌شود همه چیز در بهترین حالت اتفاق بیفتد.»
 
  • * این عشق الهی‌ست...
«عشق الهی» از دیگر آثر همه‌گیر و مهم علیرضا عصار است که خیلی‌ها خاطرات زیادی از این اثر را در ذهن دارند. قطعه‌ای که در عمده موفقیت‌های ملی و ورزشی از تلویزیون پخش می‌شد و اثری به شدت محبوب و پرطرفدار است. عصار بار دیگر با توجه به جزئیات اجرای نوازنده‌ها صحبت‌هایی را رهبر ارکسترش داشت و به نظرمی‌رسد حساسیت‌های عصار و تلاش مضاعف پویا نیک‌پور باعث شده رپرتوار قطعات این کنسرت در بهترین حالت ممکن برای اجرا آماده شوند.
 
  • * ارکستر سرحال
نوازنده‌ها با انرژی تمام در تمرین حاضرند و در بخش‌های مختلف اعم از ارکستر پاپ و زهی، خروجی صدا از کیفیت و قدرت بالایی برخوردار است. به هر حال حضور چهره‌های شاخص نوازنده در ارکستر و تمرینات مداوم و زیاد باعث شده این کنسرت به یکی از هیجانات زمستانی امسال تبدیل شود. کنسرتی که پس از اتمام بلیت‌هایش در روزهای نخست، بار دیگر برای روزهای 5 و 6 بهمن تمدید شد و میزان استقبال از این کنسرت باعث شده که عصار در 4 روز ودر تاریخ 5 و 6 و 7 و 8 بهمن ماه در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی روی صحنه برود و پس از هفت سال دوری برای مخاطبانش بخواند. مخاطبینی که در همه این سال‌ها به یاد خواننده مورد علاقه خود بودند و استقبال آنها از بلیت‌فروشی این کنسرت نشان داد که عصار با وجود دوری هفت ساله اش، همچنان در اوج دوران کاری خود قرار داد و نوستالژی خوبی که از آثارش در ذهن علاقمندان موسیقی باقی مانده، باعث می شود در هز شرایطی از او حمایت شود.

کنسرت علیرضا عصار به همت موسسه آوای هنر برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت 84200 اقدام به تهیه بلیت کنند.

در ادامه عکس‌های سارا عبداللهی را از تمرین ارکستر عصار می‌بینید:
منبع: 
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
 
تاریخ انتشار : یکشنبه 3 بهمن 1395 - 11:07
 
 
هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...