کوارتت زهی رسپینا و گروه نوای هنگام به اجرای برنامه خواهند پرداخت از کلود بوسی تا قطعاتی در اصفهان و دشتی


کوارتت زهی رسپینا و گروه نوای هنگام به اجرای برنامه خواهند پرداخت
از کلود بوسی تا قطعاتی در اصفهان و دشتی
موسیقی ما - کوارتت زهی «رسپینا»، گروه «نوای هنگام» در تالار رودکی تهران به اجرای برنامه خواهند پرداخت. «رسپینا» در این اجرا، آثاری از کلود دبوسی، کارن کیهانی و کاوه میرحسینی را اجرا خواهد کرد. «نوای هنگام» نیز در دو بخش اصفهان و دشتی به اجرای برنامه خواهد پرداخت و قطعات جدیدی را با آهنگسازی مجتبی کشاورز خواهد نواخت.
 
کنسرت کوارتت زهی «رسپینا» سیزدهم و چهاردهم  آذر ماه در تالار رودکی برگزار می شود. در این اجرا  هنرمندانی چون «آرش اسدنژاد» سرپرست گروه و نوازنده ویلن، «پوریا اصانلو» نوازنده ویلن، «دانیال جواربچی» نوازنده ویلن آلتو و «ارسلان علیزاده» نوازنده ویلنسل خواهند نواخت.
 
کوارتت زهی رسپینا با هدف اجرا و ضبط آثار آهنگسازان ایرانی و آهنگسازان مطرح موسیقی کلاسیک جهان در تابستان ۱۳۹۵ فعالیت خود را شروع کرد. اعضای این کوارتت متشکل از نوازندگان ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی فارغ التحصیل هنرستان موسیقی و از مدرسان هنرستان موسیقی پسران و دختران و دانشگاه عالی موسیقی هستند. این کنسرت ساعت 20 در تالار رودکی اجرا خواهد شد.
 
همچنین، گروه موسیقی «نوای هنگام» نیز پانزدهم آذر ماه در سالن رودکی ساعت ۲۰ روی صحنه خواهد رفت. گروه «نوای هنگام» از تابستان ۱۳۹۴ کار خود را آغاز کرد و اولین بار در برج آزادی اجرا داشته است و این اجرا که دومین اجرای این گروه در مجموعه بنیاد فرهنگی و هنری رودکی است به سرپرستی کوروش حجازی به یاد استاد رحمان مرادی که اعضای گروه از شاگردان این هنرمند بوده اند در تالار رودکی اجرا خواهد شد.
 
در این کنسرت کوروش حجازی سرپرست و نوازنده تنبک، مجید ابرون خواننده، نیما طباطبایی نوازنده تار، مزدک لامعی نوازنده کمانچه، ملینا فرجی نوازنده سنتور، یاسمین آقامحمدی نوازنده عود، الهه شفیعی نوازنده بم تار، مهناز اطهری نوازنده دف هنرنمایی خواهند کرد.
 
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 آذر 1395 - 00:13
 
 
 

برچسب ها:

 
 
هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...