وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری او درگذشت سلیم موذن‌زاده را تسلیت گفتند ماندگار در سپهر فرهنگ دینی


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری او درگذشت سلیم موذن‌زاده را تسلیت گفتند
ماندگار در سپهر فرهنگ دینی
موسیقی ما - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، درگذشت «سلیم موذن‌زاده اردبیلی» ذاکر و چهره ماندگار هنر کشورمان را در پیامی تسلیت گفت.
«سیدرضا صالحی امیری» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود آورده است:

«درگذشت استاد گرانقدر، ذاکر خوش الحان و چهره ماندگار هنر، مرحوم مغفور حاج سلیم موذن زاده اردبیلی را به هموطنان گرامی و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت عرض می‌کنم. بی شک نام و یاد آن عزیز که در ذکر مناقب اهل بیت علیهم السلام جلال و شکوهی دیگر به این حوزه بخشید در سپهر فرهنگ دینی این مرز و بوم جاودان خواهد ماند. از خداوند بزرگ، تعالی روح و علو درجات ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای خاندان ارجمندشان مسالت دارم.»


معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به مناسبت درگذشت زنده یاد سلیم موذن زاده اردبیلی پیام تسلیتی را منتشر کرد.در متن پیام تسلیت علی مرادخانی آمده است:

«کل نفس ذائقة الموت و یبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام. با کمال تأسف و تأثر، خبر درگذشت استاد سلیم مؤذن زاده اردبیلی دریافت گردید.
آن مرحوم از نوادر روزگار و از چهره‌های کم شمار و ماندگار در سبک و قدرت صدا بود. والد معظم ایشان، مرحوم حاج شیخ عبدالکریم مؤذن زاده با امتیازات خاص خود، خاندانی پرفضیلت و نامور در مدح و منقبت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را در استان فرهنگ مدار و هنردوست اردبیل بنیاد نهاد که میراث ارزشمند و ماندگارش به استاد فقیدسلیم مؤذن زاده و فرزند خلف و برومند وی هنرمند ارجمند جناب آقای ودود مؤذن زاده به ودیعت سپرده شد و به لطف الهی نام بلند و مکتب پرآوازه مؤذن زاده اردبیلی همچنان باقی است و آثار ارزشمند این بیت شریف و خدوم در تاریخ فرهنگ و هنر ایران اسلامی به یادگار خواهد ماند. اینجانب این ضایعه را به عموم هموطنان و ارادتمندان آن مرحوم به ویژه جامعه فرهنگی و هنری کشور تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند متعال برای آن زنده‌یاد علو درجات و برای بازماندگان به خصوص جناب ودود مؤذن زاده صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.»

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 آذر 1395 - 14:16
 
 
 
 
 
هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...