پیام‌های تسلیت در پی درگذشت استاد مؤذن‌زاده اردبیلی


پیام‌های تسلیت در پی درگذشت استاد مؤذن‌زاده اردبیلی
موسیقی ما - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، درگذشت «سلیم موذن زاده اردبیلی» ذاکر و چهره ماندگار هنر کشورمان را در پیامی تسلیت گفت.
 
به گزارش موسیقی ما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام تسلیت «سیدرضا صالحی امیری» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:
 
انا لله و انا الیه راجعون
 
درگذشت استاد گرانقدر، ذاکر خوش الحان و چهره ماندگار هنر، مرحوم مغفور حاج سلیم موذن زاده اردبیلی را به هموطنان گرامی و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت عرض می‌کنم. بی شک نام و یاد آن عزیز که در ذکر مناقب اهل بیت علیهم السلام جلال و شکوهی دیگر به این حوزه بخشید در سپهر فرهنگ دینی این مرز و بوم جاودان خواهد ماند. از خداوند بزرگ، تعالی روح و علو درجات ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای خاندان ارجمندشان مسالت دارم.


همچنین به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران،در متن پیام تسلیت بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران چنین آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

در گذشت استاد فرهیخته و پیر غلام اهل بیت علیهم السلام "سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی " که در هنر عالمانه مداحی و ستایشگری فضایل و مناقب ائمه اطهار علیهم السلام با نوای داوودی خویش ازهیچ مجاهدتی دریغ نکرد  و موسیقی وی از روح پاک و سلیم او برخواسته و شاهدی بر ارادت خالصانه وی بود را به عاشقان مکتب حسینی و جامعه شاعران و مداحان کشور به ویژه خانواده معظم ایشان تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبری الهی مصداق آیه مبارکه " و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون" را خواستارم.

پیام تسلیت مدیرعامل بنیاد آفرینش های نیاوران به مناسبت در گذشت استاد موذن زاده

میراث‌دار گرانسنگ نغمه‌های اصیل دینی و آیینی

سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران طی پیامی درگذشت استاد سلیم موذن زاده را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است؛

درگذشت استاد سلیم موذن‌زاده

اردبیلی مرصع‌خوان صاحب نام کشور را به ارادتمندان و عاشقان اهل‌بیت(ع) به ویژه فرزند هنرمندش جناب آقاى ودود موذن ، تسلیت می‌گویم. بی‌تردید این میراث‌دار گرانسنگ نغمه‌های اصیل دینی و آیینی برآمده از خانواده جلیل‌القدر موذن‌زاده اردبیلی نقش بی‌بدیلی در حفظ و اشاعه‌ی الحان تاثیرگذار آیینی داشته و خواهد داشت. این مرصع‌خوان بی‌مانند با تسلط بر نغمه‌های فارسی، ترکی و عربی تلفیقی از همه‌ی این‌ها را با شناخت دقیق از فرهنگ و تاریخ شیعه می‌آمیخت و آثاری بى مانند تولید و اجرا می‌کرد که می‌تواند سرمشق مداحان و نغمه‌خوانان جوان باشد.

بى تردید فقدان ایشان درشرایطى که نغمه هاى اصیل دینى وآیینى دستخوش آسیب هاى جدى است ضایعه اى جبران ناپذیراست.

یادش گرامی و روحش شاد.

لازم به ذکر است که مستند تلویزیونى "مرصع خوان خورشید" دربرگیرنده زندگى و آثار زنده یاد موذن زاده اردبیلى سالها پیش توسط آقاى سید عباس سجادى و خانم سیده فتانه سجادى در شبکه دو سیما تولید و بارها از شبکه هاى مختلف پخش شده است.

منبع: 
هنرآنلاین
 
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 آذر 1395 - 23:25
هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...