با استقبال مخاطبان کنسرت «سیمین غانم» تمدید شد


با استقبال مخاطبان
کنسرت «سیمین غانم» تمدید شد
موسیقی ما - کنسرت ویژه بانوان «سیمین غانم» هنرمند بنام موسیقی ایران که برای دهم دی ماه تمدید شده بود، برای روزهای 16 و 17 آذر ماه نیز تمدید شد و این هنرمند در «تالار وحدت» با مخاطبانِ خود دیدار خواهد کرد.
 
این کنسرت دهم دی ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد و به سنت کنسرت‌های اخیر غانم، با قطعه‌‌‌ای در مدحِ مولای متقیان آغاز خواهد شد و در ادامه قطعات جدیدی از این هنرمند همراه با قطعات به یادماندنی چون «گل گلدون»، «آسمان آبی»، «قلک چشات»، «مرد من»، «پرنده» و... اجرا می‌شود. از ویژگی‌های کنسرت‌های اخیر او می‌توان به قطعات جدیدی اشاره کرد که هم ترانه و هم آهنگش را خود ساخته است و از جمله‌ی این آثار می‌توان به «عاشقانه» و همچنین «واژه‌ها» اشاره کرد.
 
«غانم» دوره موسیقی سنتی و ردیف را زیر نظر محمود کریمی گذراند، مدتی نیز نزد مرتضی حنانه قواعد موسیقی و سلفژ را آموخت و با علی تجویدی نیز در زمینه موسیقی کار کرد. او در طول فعالیتِ خود از حمایت آهنگسازان توانایی چون بابک بیات، فریبرز لاچینی و... بهره‌مند شد. «قلک چشات»، نخستین ترانه بود و معروف‌ترین ترانه سیمین غانم «گل گلدون من» نام دارد که سروده فرهاد شیبانی و ساخته فریبرز لاچینی با تنظیم فریدون شهبازیان است. صدای سیمین غانم که در محدوده کنترآلتو قرار می‌گیرد، صدایی است گیرا، قوی و پرطنین.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه 1 آذر 1395 - 00:06
 
 
 

برچسب ها:

 
 
هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...