پیدایش موسیقی نویسنده: هنرآباد 29 JUN 2012 0 دیدگاه پیدایش موسیقی زمان شروع موسیقی در تاریخ تاریک است،‌ اما برخی از صاحبنظران بر این عقیده اند که موسیقی با پیدایش انسانها آغاز شده و همواره در ادوار مختلف تاریخ ادامه داشته است. دلیل عمده ای که موسیقی شناسان

پیدایش موسیقی نویسنده: هنرآباد 29 JUN 2012 0 دیدگاه پیدایش موسیقی زمان شروع موسیقی در تاریخ تاریک است،‌ اما برخی از صاحبنظران بر این عقیده اند که موسیقی با پیدایش انسانها آغاز شده و همواره در ادوار مختلف تاریخ ادامه داشته است. دلیل عمده ای که موسیقی شناسان

پیدایش موسیقی
زمان شروع موسیقی در تاریخ تاریک است،‌ اما برخی از صاحبنظران بر این عقیده اند که موسیقی با پیدایش انسانها آغاز شده و همواره در ادوار مختلف تاریخ ادامه داشته است. دلیل عمده ای که موسیقی شناسان بر این باور تاکید دارند، واکنش هایی است که کودک در بدو تولد نسبت به موسیقی و اصوات دارد. شاید این که روایت است مادر به هنگام خوابانیدن کودک، او را طرف چپ بدن خود قرار می دهد شاهدی بر این نظریه باشد، چون کودک از شنیدن صدای ریتم قلب مادر احساس آرامش کرده و به آرامی به خواب میرود.

موسیقی
آنچه مسلم است اینکه انسان از زمانی که پا به عرصه وجود گذاشت و در آغوش طبیعت بدون قید و شرط و بصورت آزاد مانند حیوانات، در ظلمت و جهل و نادانی زندگی میکرد. دارای احساسات و عواطف واجد تاءثرات و و حالتهای نفسانی مانند ترس و امید و غم و شادی و میل و نفرت و سایر کیفیت های درونی بوده است و در دوران زندگی خود نیز پیوسته محکوم عواطف و احساسات انسانی خود بوده است.
عاطفه و احساس، ادراک، مکنونات باطنی و دگرگونی های درونی ناشی از این عوامل که پیوسته با بشر همراه بوده میبایست به صورتی جلوه گر شود ، و آن صورت جز کردار و گفتار نمیتوانست باشد . بنابراین دگرگونی های درونی ،‌ عواطف و احساسات خود را بصورت صدا ،‌ حرکات و کلمات که که مناسبترین وسیله برای بیان احساسات و هیجانات است آشکار ساخت، نمودار این غلیان هیجانات ساز و آواز و رقص وشعر بود.
از زمانی که که بشر توانست حالتهای درونی خود را بوسیله صدا نمایش دهد و وزن را از صداهای منظم و مختلف طبیعت به دست آورد،‌موسیقی را بوجود آورد. زیرا جهان پر از صداست و عالم خلقت بر هماهنگی و نظم استوار است.
بسیاری از مظاهر طبیعت نوای موسیقی را ایجاد می کنند ، ‌صدای ابشار ، صدای ریزش باران بر روی آب ها ، وزش باد از میان برگ های درختان ، چهچه بلبل و صدای چهار نعل اسب ، هریک نغمه ای از طبیعت هستند. انسان در میان آن صداها به دنیا آمد و مبانی موسیقی را از طبیعت یاد گرفت و به آموزش موسیقی پرداخت .
انسان ابندایی از صوت موسیقی برای عبادت آنچه در درون خود می یافت و همچنین برای دور کردن شیطان ها نیز استفاده می کرد . کاربرد دیگر موسیقی در مسائل روزانه بوده است که با آموزش موسیقی  با ساز ها شکار را به شکارگاه هدایت می کردند.

 


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image