در دومین شب جشنواره موسیقی فجر؛ هنرمندان کرمانشاهی گروه چریکه در فجر هنرنمایی می‌کنند

در دومین شب جشنواره موسیقی فجر؛ هنرمندان کرمانشاهی گروه چریکه در فجر هنرنمایی می‌کنند

سرپرست گروه موسیقی چریکه در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار میلکان بیان داشت: گروه چریکه در دومین شب جشنواره موسیقی فجر – پن جشنبه ۲۳ دی ماه- در سالن رودکی به اجرای موسیقی و سما خواهد پرداخت. سید سلمان حسینی با تاکید بر اینکه در جشنواره موسیقی فجر امسال، ۲ کار از استاد علی اکبر مرادی، […]

سرپرست گروه موسیقی چریکه در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار میلکان بیان داشت: گروه چریکه در دومین شب جشنواره موسیقی فجر – پن
جشنبه
۲۳ دی ماه- در سالن رودکی به اجرای موسیقی و سما خواهد پرداخت.
سید سلمان حسینی با تاکید بر اینکه در جشنواره موسیقی فجر امسال، ۲ کار از استاد علی اکبر مرادی، ۲ کار از خود این هنرمند و اثر قدیمی گل و خار بازخوانی خواهد شد بیان داشت: گروه چریکه با تکیه بر اصالت‌های تنبور منطقه کرمانشاه به اجرای شعرهای کردی سید صالح ماهیدشتی، سید یعقوب ماهیدشتی و ملودی مقام‌های تنبور خواهد پرداخت.
وی تصریح کرد: کارها سال گذشته برای جشنواره ارسال شد اما امسال از دبیرخانه جشنواره تماس گرفتند و گفتند سال گذشته نتوانستیم شما را شرکت دهیم و امسال کارها را مجدد ارسال کردیم و در شورایی مورد بازبینی قرار گرفت و پذیرفته شد. سرپرست گروه موسیقی چریکه افزود:با توجه به درخواست جشنواره بر نوآوری و خلاقیت در اجرا این گروه از هنرنمایی آسو نادری برای سما نیز بهره خواهد برد.
در گروه چریکه؛ سیدسلمان، سیدآریا و سید وصال حسینی همراه با آسیه احمدی با نواختن تنبور ، پیام شریف‌نژاد »رباب« ، میلاد موسوی »کمانچه« ، حامد شمس» عود«، امین هنرجو »دف« و حسین کمالی با سازهای کوبه‌ای(کوزه ،بندیر، دهل و تنبک) خواننده گروه سید فؤاد(جواد) حسینی را همراهی می کنند.
گروه چریکه قبل از این هم در دو دوره جشنواره موسیقی نواحی تهران و کرمان موفق به کسب مقامهای اول ودوم شده بود و در دو دوره جشنواره تنبور نوازان غرب ایران نیز مقامهای اول و دوم را کسب کرده است .
همچنین اجراهای را در کشورهای، روسیه، آلمان، کردستان عراق ، تهران و اصفهان نیز داشته است .
انتشار البوم جاودانگی به خوانندگی حامد تمدن و آلبوم در دست تولید با رویکرد موسیقی قدیم تنبور گوران به خوانندگی سید سیاوش یادگاری از دیگر افتخارات این گروه کرمانشاهی است .
با توجه به حضور این گروه در جشنواره از مدیران ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و انجمن موسیقی استان موضوع را پیگیر شدیم که متاسفانه هیچ یک از آنها از این گروه نه نام و نشانی داشتند و نه اطلاعی از حضور این گروه در جشنواره موسیقی فجر.photo_2017-01-02_17-10-15

 

اخبار مرتبط

 


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image