در دومین شب جشنواره موسیقی فجر؛ هنرمندان کرمانشاهی گروه چریکه در فجر هنرنمایی می‌کنند

در دومین شب جشنواره موسیقی فجر؛ هنرمندان کرمانشاهی گروه چریکه در فجر هنرنمایی می‌کنند

تعداد بازدید :25

سرپرست گروه موسیقی چریکه در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار میلکان بیان داشت: گروه چریکه در دومین شب جشنواره موسیقی فجر – پن جشنبه ۲۳ دی ماه- در سالن رودکی به اجرای موسیقی و سما خواهد پرداخت. سید سلمان حسینی با تاکید بر اینکه در جشنواره موسیقی فجر امسال، ۲ کار از استاد علی اکبر مرادی، […]

سرپرست گروه موسیقی چریکه در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار میلکان بیان داشت: گروه چریکه در دومین شب جشنواره موسیقی فجر – پن
جشنبه
۲۳ دی ماه- در سالن رودکی به اجرای موسیقی و سما خواهد پرداخت.
سید سلمان حسینی با تاکید بر اینکه در جشنواره موسیقی فجر امسال، ۲ کار از استاد علی اکبر مرادی، ۲ کار از خود این هنرمند و اثر قدیمی گل و خار بازخوانی خواهد شد بیان داشت: گروه چریکه با تکیه بر اصالت‌های تنبور منطقه کرمانشاه به اجرای شعرهای کردی سید صالح ماهیدشتی، سید یعقوب ماهیدشتی و ملودی مقام‌های تنبور خواهد پرداخت.
وی تصریح کرد: کارها سال گذشته برای جشنواره ارسال شد اما امسال از دبیرخانه جشنواره تماس گرفتند و گفتند سال گذشته نتوانستیم شما را شرکت دهیم و امسال کارها را مجدد ارسال کردیم و در شورایی مورد بازبینی قرار گرفت و پذیرفته شد. سرپرست گروه موسیقی چریکه افزود:با توجه به درخواست جشنواره بر نوآوری و خلاقیت در اجرا این گروه از هنرنمایی آسو نادری برای سما نیز بهره خواهد برد.
در گروه چریکه؛ سیدسلمان، سیدآریا و سید وصال حسینی همراه با آسیه احمدی با نواختن تنبور ، پیام شریف‌نژاد »رباب« ، میلاد موسوی »کمانچه« ، حامد شمس» عود«، امین هنرجو »دف« و حسین کمالی با سازهای کوبه‌ای(کوزه ،بندیر، دهل و تنبک) خواننده گروه سید فؤاد(جواد) حسینی را همراهی می کنند.
گروه چریکه قبل از این هم در دو دوره جشنواره موسیقی نواحی تهران و کرمان موفق به کسب مقامهای اول ودوم شده بود و در دو دوره جشنواره تنبور نوازان غرب ایران نیز مقامهای اول و دوم را کسب کرده است .
همچنین اجراهای را در کشورهای، روسیه، آلمان، کردستان عراق ، تهران و اصفهان نیز داشته است .
انتشار البوم جاودانگی به خوانندگی حامد تمدن و آلبوم در دست تولید با رویکرد موسیقی قدیم تنبور گوران به خوانندگی سید سیاوش یادگاری از دیگر افتخارات این گروه کرمانشاهی است .
با توجه به حضور این گروه در جشنواره از مدیران ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و انجمن موسیقی استان موضوع را پیگیر شدیم که متاسفانه هیچ یک از آنها از این گروه نه نام و نشانی داشتند و نه اطلاعی از حضور این گروه در جشنواره موسیقی فجر.photo_2017-01-02_17-10-15

 

اخبار مرتبط

 


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید  1. هیچ نظری ثبت نشده است

    شما اولین نفر باشید !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image