ایمان ملکی | استاد ویلن ایرانی و کلاسیک | آموزشگاه موسیقی نیما فریدونی

ایمان ملکی | استاد ویلن ایرانی و کلاسیک | آموزشگاه موسیقی نیما فریدونی

ایمان ملکی 
استاد ویلن
روزهای کلاس : همه روزه
تلفن رزرو : 22952820
 
 

ایمان ملکی 

استاد ویلن کلاسیک و ایرانی 

او ویلن را نزد اساتید مسعود پور ناجی ، علی نوعدوست ، مجتبی میرزاده، اسدالله ملک آموخته است.

دف را نزد سیدضیاءالدین و رضا شقاقی کار کرده و در تنبک شاگرد رضا شقاقی بوده است. 

او تا کنون سرپرستی گروه های همنواز (سنتی و پاپ) را در آموزشگاه موسیقی به عهده داشته است. 

 

 

 روش تدریس ویولن

 

 استاد: ایمان ملکی

 

 دوره ی ابتدایی ( مقدماتی ) :

 

 در ابتدا هنرجویان با نت و کشش ها و آرشه کشی روی ساز و وزن خوانی ابتدایی آشنا می شوند و از آنجا که در زمینه ی ویولن سالهای سال کتابی به چاپ نرسیده است از روی کتاب اول هنرستان موسیقی نوشته ی استاد روح اله خالقی و قسمتهایی از Leviolon1  زده می شود. در پایان کتاب اول هنرستان با توجه به توانایی شاگردان یا به کتاب دوم هنرستان موسیقی ایران نوشته ی استاد روح اله خالقی می روند یا ادامه ی کتاب leviolon را برای قوی تر شدن نت خوانی وقدرت آرشه کشی خواهند نواخت در این کتاب ها با ریتم ابتدایی وگامها وآشنایی با گروه نوازی ساده آشنا می شوند.

 

 دوره متوسطه :

 

تدریس این دوره از روی کتاب دوم هنرستان موسیقی نوشته ی مرحوم روح اله خالقی انجام می شود.در کنار این کتاب، کتابهای هجده قطعه برای ویلون (برای آشنایی ابتدایی با دستگاههای موسیقی ایرانی نواخته میشود) وهمراه آن قطعات آسان کلاسیک برای تقویت انگشت گذاری در پوزیسیون نواخته می شود که در انتهای کتاب دوم هنرستان شاگرد یا هنرجو با کوک دیگر ساز که همان می لا می لا می باشد آشنا می شود. زدن قطعه های آسان برای آشنایی با همنوازی با سازهای دیگر نظیر تنبک، تار و..... در ادامه ی دوره ی متوسطه کتاب دوم leviolon وشروع کتاب سوم .

 

 دوره ی پیشرفته :

 

 شروع ردیفهای استاد صبا, نواختن چهار مضراب های ساده و آشنایی با کوک های پیشرفته نظیر می لا ر لا,ر لا رلا,می لا ر فا و..... نواختن آهنگهای پیشرفته ی ویولن از کتاب leviolon3  وقطعات ترکیبی

 

 کلاسیک برای یاد گیری پوزیسیون های بالاتر وبالارفتن قدرت انگشت گذاری وتمرین روشهای ساده , ودر ردیف نوازی بداهه نوازی های ساده انجام می شود.

 

  دوره ی عالی:

 

ردیف های دوم استاد صبا,مرحوم استاد اسداله ملک وبداهه نوازی در کوک های مختلف مانند می لا سی کرن سل ,رلا دوسری سل,ضبط ردیف ها توسط استاد (اینجانب) وچهار مضراب ها برای شاگرد.


نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تائید مدیر نمایان شود.
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید


 1. نظر Soheil عزیز :

  سلام خسته نباشید ، بنده تا حدود با ویلون آشنایت دارم. آیا آموزشی ویدئوی در رابطه با هفت دستگاه موسیقی موجود هست ؟ به صورت آنلاین برای دانلود منظورم هست . آموزشی که پنجه نواختن رو نشون بده و از طرفی هم نت های هفت دستگاه رو کامل نشون بده چون بنده دسترسی به نت دستگاه ها ندارم . ممنون

  و پاسخ مدیر :

  درود بر شما. بله موجود است. لطفا به تلگرام 00989123108740 تلگرام دهید تا راهنمایی بیشتری انجام دهیم.

  نظر جهانگیر خاکی عزیز :

  درود. امشب برای اولین بار کار جناب ایمان ملکی را در نواختن کمانچه دیدم بسیار عالی و روش تدریس از پختگی بیش از سن ایشان را داشت.معلوم هست از روی عشق این همه زحمت کشیدند بدون چشم داشت مادی وهدفی بجز خدمت به موسیقی اصیل ایرانی نداشته اند و مطمئن هستم پاداش معنوی آنرا بدست می آورند. جهانگیر خاکی معلم ریاضی.ضمنا از مدیر آموزشگاه و مربی خوب تار جناب فریدونی نیز به لحاظ زحمات و اشاعه موسیقی اصیل ایرانی و توانسته اند تیم دلسوزی را گرد آوری کنند کمال تشکر را دارم.

  و پاسخ مدیر :

  درود بر شما . جناب آقای جهانگیر خاکی . از لطف و عنایت بی دریغ جنابعالی کمال سپاس را داریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA Image Reload Image